A gyorsjelentési szezon kivétel nélkül megnövekedett volatilitást hoz a részvénypiacokra. Ilyenkor ugyanis az új számviteli eredmények ismeretében a vállalatértékelési modellek merőben más fair árfolyamot adnak eredményül. A befektetők ezen új adatok ismeretében próbálják a saját pozícionáltságukat is megfelelően menedzselni.
Az eredmények fényében vagy megszabadulnak a részvényektől vagy éppen vásárolnak, mert az új számok alapján kapott fair árfolyam, magasabb, mint az aktuális kereskedési árfolyam. Ezért tapasztalható sokszor extrém elmozdulás a számok publikálását követő kereskedési napon.
A Netflix az első vállalat a tech szektorból, amely ismerteti az eredményeit. Éppen ezért mindig kiemelt figyelem követi ezen gyorsjelentést, mert a befektetők ez alapján próbálnak spekulálni a többi vállalat várható eredményére is.
A Netflix 4 gyorsjelentése 2022-ben extrém mértékű elmozdulást hozott a részvény árfolyamában.
Januárban még 510 dolláron forogtak a részvények, míg a második gyorsjelentést követően – áprilisban- 200 dollárig zuhant a papír jegyzése. A 300 dolláros értékvesztésből, 200 dollár a két gyorsjelentést követő napon következett be!
A Netflix 2022-es összeomlása tökéletesen szemléltette a befektetők növekedési részvényekből történő kijózanodási pillanatát, amikor is realizálták a magasabb kamatok mellett a növekedés lassulását. A lufi leeresztett.